DOGODKI

TVU na prelomnici

Janja Bartelj, MOCIS

»Za večje ozaveščanje o vseživljenjskem učenju se lahko povežemo preko spletnih družbenih omrežij. Lahko se dogovorimo za eno učno dejavnost, jo vsi koordinatorji promoviramo in objavljamo fotografije. Na isti dan se npr. vsi naučimo stati na glavi in posnamemo in delimo …«

V iskanju stičišč

Prof. dr. Ana Kranjc

»Pri kompetencah moramo igrati na čustva. In kdo igra na čustva? Kdo ureja medsebojne odnose? Široka znanja, da se znaš tudi v druge vživeti: v cilje, podjetje, občino, okolje, kjer živiš, svojo sosesko … In rešuješ glede na vse te komponente – prenašaš odločitve in si postavljaš cilje.«

Regionalna konferenca EPALE in zaključna konferenca EPUO – stičišče vsebin in orodij

Martina Ní Cheallaigh, European Commission, Directorate for Employment, Social Affairs and Inclusion, Vocational Training, Apprenticeships and Adult Learning Unit

»Izobraževanje odraslih je povezano z različnimi področji. To je ključ – ni le razdrobljeno, ampak sedi na več stolih.«

Ali resnično izkoriščamo priložnosti, ki nam jih ponuja EPALE?

Lene Rachel Andersen, danska pisateljica in filozofinja

»Nordijska tradicija izobraževanja odraslih in vizija prihodnosti kažeta, kako potreben in nujen je pogled v preteklost, da bi razumeli, kaj mora izobraževanje storiti danes in v prihodnosti.«

Andragoški kolokvij in Posvetovalni dogodek EPUO – kažipot v pravo smer

Mag. Peter Beltram, ACS

»Izobraževanje odraslih je že dolgo ‘top tema’ družbenega razvoja, zato izobraževanje, usposabljanje in učenje še nikoli niso bili tako v središču pozornosti razmišljanj in načrtovanj na vseh področjih in ravneh.«

LLW 2019 – študijski obisk belgijske delegacije

Pascal Rebold, gost iz Belgije na študijskem obisku

»Domov se vračamo polni vtisov, dobrih idej in s še več vprašanji. Kaj bi se dalo iz slovenske prakse prenesti v naše okolje? Bi takšna zamisel pri nas sploh padla na plodna tla? Zares je veliko dilem, obenem pa nas navdaja hvaležnost za navdihujoča srečanja v Sloveniji.«

Tretja priložnost za medsebojno učenje v projektu EPUO – tokrat v Luksemburgu

Mag. Zvonka Pangerc Pahernik, ACS

»V Luxemburgu prenavljajo koncept t. i. hiše za svetovanje, ki je do neke mere podobna našemu portalu Kam po znanje, le da pri nas informacije nudimo brezplačno.«

Ko stopiš iz tramvaja in se znajdeš med knjigami …

Mag. Zvonka Pangerc Pahernik, ACS

»Skupno poslanstvo, jasna vizija, konkretni cilji, optimalna razdelitev vlog in odgovornosti, opredelitev finančnih vložkov in pridobitev, vzajemnih koristi in širših učinkov … – vse to je ključno tako ob vzpostavitvi mreže kot kasneje.«

Forum o prihodnosti učenja, januar 2019

»Implementacija politike, ki teče ‘od zgoraj navzdol’, naj se sreča na pol poti z inovativnimi iniciativami, ki ponekod že delujejo ‘od spodaj navzgor’.«

Veščine na moji vseživljenjski karierni poti

»V osredje stopajo mehke veščine, kot so kreativnost pri reševanju problemov, kritično mišljenje, timsko delo, pripravljenost na spremembe in VŽU … ter že(l)ja po učenju.«

BLOG

DEJAVNOSTI

SPLOŠNO

Založnik: Andragoški center Slovenije, Šmartinska 134a, 1000 Ljubljana | Urednica: Ana Peklenik  (T: 01 5842 547, E: ana.peklenik@acs.si) | Odgovorna urednica: mag. Zvonka Pangerc Pahernik (T: 01 5842 567, E: zvonka.pangerc@acs.si) | Jezikovni pregled: Ana Peklenik | Oblikovanje: David Fartek | Tehnična izvedba: Franci Lajovic | ISSN: 2536-3689

E-bilten ‘Uresničevanje Evropskega programa za učenje odraslih (EPUO) v Sloveniji’ je glasilo istoimenskega projekta. Izdajo biltena financirana Evropska komisija. Vsebina publikacije je izključno odgovornost avtorja in v nobenem primeru ne predstavlja stališč Evropske komisije.

Publikacijo je mogoče prebrati na: https://epuo.acs.si/sl/gradiva/publikacije.